REKLAMA

Obywatel Ukrainy chciał przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej. Oferował 2000 zł

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W trakcie kontroli pojazdów zatrzymano obywatela Ukrainy (38 l.), który w swoim samochodzie miał 16 tys. sztuk przemyconych papierosów. Mężczyzna próbował wręczyć korzyść majątkową w kwocie 2 tys. zł funkcjonariuszowi Straży Granicznej za odstąpienie od czynności służbowych.

Podróżujący samochodem osobowym Mykhaylo P. został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Brzozów. Służbę w tym miejscu wspólnie pełnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Wojtkowej i Służby Celnej. W trakcie kontroli samochodu okazało się, że ob. Ukrainy posiada w bagażniku ponad 16 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Na stwierdzenie funkcjonariusza Straży Granicznej, że zostanie wszczęta procedura karno-skarbowa – stwierdził, że ” daje dwa tysiące złotych aby go puścić”.

Mężczyzna został zatrzymany, przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze – 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. W związku z transportowaniem papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyczy wszczęto również postępowanie karno-skarbowe.

Równocześnie, otrzymał decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu do naszego kraju.

Zarówno wręczanie jak i sama obietnica wręczenia korzyści majątkowej lub osobistej funkcjonariuszowi publicznemu w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)