HC GKS Katowice – Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:5 po dogrywce. Kontuzja Murraya

SANOK. W meczu 22. kolejki PHL drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok pokonała HC GKS Katowice 5:4 po dogrywce. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 64. minucie Petr Šinágl wykorzystując sytuację sam na sam z Ondrejem Raszką. W 54. minucie spotkania kontuzji doznał bramkarz gości John Murray. Zastąpił go Mateusz Skrabalak.

HC GKS Katowice – Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:5 d. (3:1, 0:1, 1:2, 0:1)

Bramki:

0 : 1     Martin Vozdecký 4 na 5         03:38
1 : 1     Róbert Mikeš ( Marcin Frączek – Łukasz Podsiadło )     5 na 4         04:30
2 : 1     Filip Drzewiecki ( Marcin Frączek – Róbert Mikeš )     5 na 4         09:14
3 : 1     Michał Krokosz ( Adam Jaskólski – Róbert Mikeš )     5 na 5         14:04
3 : 2     Robert Kostecki ( Samson Mahbod – Wojciech Milan )     5 na 5         32:34
3 : 3     Petr Šinágl ( Samson Mahbod )     4 na 4         50:34
4 : 3     Michał Krokosz ( Maciej Szewczyk – Mateusz Bepierszcz )     5 na 4         53:33
4 : 4     Martin Richter ( Martin Vozdecký – Krzysztof Zapała )     5 na 3         55:56
4 : 5     Petr Šinágl ( Bogusław Rąpała )     4 na 4         63:17

Wygrana w Katowicach pozwoliła sanoczanom „wskoczyć” na 3. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Obecnie, drużyna Ciarko PBS ma na swoim koncie 38 punktów i o jedno oczko wyprzedza Comarch Cracovię, która ma jednak jeden mecz rozegrany mniej. Z przodu GKS Tychy 45 punktów i KTH Krynica z dorobkiem 46 punktów.