REKLAMA

Finał Sanockiego Lata Podwórkowego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za nami szóste już Sanockie Lato Podwórkowe. W tym roku było częścią projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”, na który Miasto Sanok pozyskało dofinansowanie z budżetu państwa, w ramach programu „Razem bezpieczniej”.

 

Sanockie Lato Podwórkowe to realizowany podczas wakacji i finansowany przez Urząd Miasta Sanoka program odpowiednio przygotowanych i dobranych zajęć ruchowych, plastycznych, sprawnościowych, edukacyjno – profilaktycznych, na świeżym powietrzu. Projekt jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, pozostających podczas wakacji w domach.

W tym roku zajęcia odbywały się na 9 sanockich podwórkach, trzy razy w tygodniu, przez 2 godziny. Wzięło w nich udział 400 dzieci, które pod opieką 18 wychowawców podwórkowych, pedagoga ulicy i liderów akcji, uczestniczyły w 972 godzinach zajęć. Wychowawcy prześcigali się w wymyślaniu ciekawych form rozrywki dla swoich podopiecznych, stąd zabawy typu: „Miotła czarownicy”, „Papierowa awantura”, „Miss i Mister Mumia”, „Piegusek”, „Brokatowe potworki”, czy „Szalone serwetki”. Na podwórkach rozdano 4023 butelki wody, 400 kartoników soku, 240 lizaków i 240 sztuk wafelków.

Tradycyjnie już program został podsumowany podczas finału, na sanockich błoniach, 23 sierpnia. Przybyły na niego wszystkie podwórka. Organizatorzy przygotowali wiele finałowych atrakcji, gier, zabaw i konkursów z nagrodami. Były zajęcia ruchowe, gry sportowe, a także gość z krainy Harrego Pottera – Olena Cytryna, uczennica przebywająca na stypendium w jednej z angielskich szkół z tradycjami. Opowiedziała o tym, jak wygląda tam nauka.

Z dużym zainteresowaniem spotkał się happening „Umiem – Pomagam”, który jest częścią projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”. Dzieci podczas zajęć na podwórkach uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy, a w czasie happeningu, pod okiem ratowników medycznych, dzieliły się swoimi umiejętnościami i wiedzą z rodzicami. Każdy dostał także specjalną maseczkę, użyteczną przy wykonywaniu sztucznego oddychania – rozdano ich 340. Podczas finału uczestnicy otrzymali także 400 zawieszek odblaskowych, 250 naklejek odblaskowych, 370 opasek odblaskowych. Dzięki nim staną się bardziej widoczni na drogach. Dzieci przekazały także swoim szkołom 10 apteczek.

Nikt nie odszedł z pustymi rękami, bowiem biorący udział w finale Lata Podwórkowego otrzymali łącznie 580 różnych pamiątek i gadżetów.

 

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

26-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)