REKLAMA

Filmowcy z Monachium w Sanoku (VIDEO HD)

SANOK / PODKARPACIE. Od 5 stycznia do 9 lutego Sanok oraz Muzeum Budownictwa Ludowego staną się planem filmowym, gdzie będą kręcone zdjęcia do filmu „Als der Tod ins Leben wuchs” („Kiedy śmierć wrosła wżycie”).

Dla 18 studentów Monachijskiej Akademii Filmowej będzie to praca dyplomowa. Niemiecka ekipa filmowa (35 osób) na główne miejsce akcji wybrała obiekty sanockiego Skansenu.

– Pomysł kręcenia filmu w sanockiej scenerii podsunęli nam koledzy z łódzkiej szkoły filmowej. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia sanockiego Skansenu w Internecie, po prostu się zachwyciłem. To było idealne miejsce dla naszego filmu – budynki sprzed wojny, z dala od cywilizacji – o to nam chodziło. Skorzystaliśmy również z sugestii Burmistrza Sanoka, aby niektóre sceny nakręcić w okolicach miasta – mówi Ed Ehrenberg, reżyser filmu.

Na miejsce kilku scen filmowych Niemcy wybrali także Jaćmierz. Oprócz niemieckich aktorów w produkcji wezmą udział także polscy statyści – sanoczanie, wyłonieni w castingu.

Realizowany przez ekipę film to niskobudżetowa produkcja fabularna, wojenna, osadzona w 1941 r. Akcja toczy się w wiosce przy granicy niemiecko-radzieckiej, gdzie po wywiezieniu mężczyzn do obozów pracy, pozostało tylko kilka kobiet, starców i dzieci. Jak mówią twórcy, film ma ukazywać realia ówczesnego życia i dramatyzm losów zwykłych ludzi uwikłanych w okrutną wojnę. Fabuła jest inspirowana kilkoma książkami, głównie amerykańskich autorów oraz filmami.

Projekt będzie gotowy w następnym roku. Twórcy planują pokazać go szerszemu gronu odbiorców podczas festiwali, a także w kinach, nie wykluczone, że również w Polsce.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

03-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.