REKLAMA
Dni Sanoka

Dwie kobiety zatruły się tlenkiem węgla

STALOWA WOLA / PODKARPACIE. Policjanci ze Stalowej Woli interweniowali w związku z zatruciem tlenkiem węgla przez dwie kobiety w wieku 72 i 42 lat. Prawdopodobną przyczyną zatrucia był wadliwie działający piecyk gazowy w łazience. Obie kobiety zostały przewiezione do stalowowolskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do zatrucia doszło w minioną sobotę tuż przed godz. 23 w Stalowej Woli przy ulicy Sobieskiego. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni udzielali pomocy dwóm pokrzywdzonym kobietom. Z relacji ratowników policjanci ustalili, że u 72-letniej kobiety stężenie tlenku węgla w organizmie przekroczone było trzykrotnie, a u 42-letniej kobiety dwukrotnie. Obie kobiety zostały przewiezione do stalowowolskiego szpitala. Policjanci ustalili również, że kobiety wcześniej brały kąpiel i zaraz po kąpieli starsza z nich straciła przytomność, którą po chwili odzyskała.

Na miejsce zdarzenia przybyli także strażacy, którzy dokonali pomiarów stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. Najwyższe odnotowano w łazience, gdzie znajdował się piecyk gazowy, który był prawdopodobną przyczyną zatrucia. Wszystkie pomieszczenia w domu zostały przewietrzone.

Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia pracują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

KPP Stalowa Wola
foto: archiwum KWP

21-01-2013


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.