REKLAMA

Chwedoruk zagra z „dream teamem”? Będzie wniosek o dyskwalifikację dla Bagińskiego (FILM)

SANOK. Hokeista Ciarko PBS Bank KH Justin Chwedoruk, który ucierpiał podczas niedzielnego meczu z GKS-em Tychy opuścił szpital jeszcze w niedzielną noc. Na szczęście, przeprowadzone badania wykluczyły poważniejszy uraz. Lekarz zdecyduje, czy zawodnik wystąpi w dzisiejszym meczu z „dream teamem”. W najbliższym czasie, klub z Sanoka złoży wniosek o dyskwalifikację dla Adama Bagińskiego.

Tomasz Sokołowski

Już dzisiaj, o godzinie 19:15, wszyscy kibice zarówno drużyny z Sanoka, jak i Krynicy zacisnął mocno kciuki i z wielkimi nadziejami na widowisko stojące na wysokim poziomie, będą spoglądać na wydarzenia w hali widowiskowo-sportowej w Krynicy, gdzie miejscowe KTH, nazywane „dream teamem” zagra z Ciarko PBS Bank KH. Tego spotkania nie trzeba dodatkowo reklamować. Rywalizacja pomiędzy liderem i obecnie czwartym zespołem Polskiej Hokej Ligi wzbudza wielkie emocje, przykuwając uwagę tysięcy sympatyków hokeja. Z pewnością, nie inaczej będzie dzisiaj.

Jeśli chodzi o potyczkę z pierwszej rundy, minimalnie lepsi okazali się podopieczni Tomasza Demkowicza wygrywając w Arenie 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Wojciech Milan i Martin Vozdecký. Dla kryniczan trafił niezawodny Leszek Laszkiewicz. Transmisja na żywo z dzisiejszego meczu w TVP Sport od godziny 19:05.

Na mecz wybiera się kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Sanoka. Sympatycy wesprą drużynę podczas pojedynku, który być może, zdecyduje o tym, czy zespół Ciarko PBS Bank KH uzyska kwalifikację do finałowego turnieju Pucharu Polski, jaki odbędzie się w dniach 28-29 grudnia w Katowicach (awansują pierwsze cztery drużyny PHL po drugiej rundzie sezonu zasadniczego). Pewni udziału w zawodach wyłaniających zdobywcę pierwszego trofeum w sezonie 2013/2014 są ekipy z Krynicy i Tychów. O pozostałe dwa miejsca powalczą hokeiści z Krakowa, Sanoka i Jastrzębia.


1928 KTH Krynica – Ciarko PBS Bank KH Sanok

29.10.2013

godzina 19:15, transmisja w TVP Sport


Sztab szkoleniowy Ciarko PBS Bank KH Sanok oczekuje na opinię lekarza, który zdecyduje o tym, czy Justin Chwedoruk będzie mógł zagrać w meczu z Krynicą. Przypomnijmy, podczas meczu z GKS-em Tychy Kanadyjczyk został zaatakowany kijem przez Adama Bagińskiego. Zamroczony zawodnik dopiero po kilku minutach, w asyście masażysty i lekarza zjechał z tafli, po czym został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone badania nie wykazały poważniejszych zmian i hokeista jeszcze w niedzielę w nocy opuścił sanocką lecznicę. – Justin doznał wstrząsu mózgu. Czuje się coraz lepiej, ale wciąż boli go głowa. Jest to mało prawdopodobne, ale istnieje cień szansy na występ zawodnika w meczu z 1928 KTH Krynica. Decyzje podejmie lekarz – potwierdza Wojciech Pajestka rzecznik prasowy Ciarko PBS Bank KH Sanok.

ZOBACZ ATAK ADAMA BAGIŃSKIEGO NA JUSTINA CHWEDORUKA (5:11)

Klub z Sanoka przygotowuje wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, który zostanie przesłany do Wydziału Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Włodarze Ciarko PBS Bank KH będą się domagać dyskwalifikacji dla Adama Bagińskiego (GKS Tychy) w ramach rozgrywek PHL. Szczegóły wkrótce.

Jednocześnie klub rozważa wystąpienie przeciwko zawodnikowi Adamowi Bagińskiemu na drogę prawno-karną i cywilnoprawną, szczególnie w sytuacji, gdy okaże się, że zawodnik Justin Chwedoruk doznał ciężkiej kontuzji.

foto: Tomasz Sowa

29-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)