REKLAMA

Chcą sprawdzać kratki wentylacyjne. Uwaga na oszustów!

LESKO / PODKARPACIE. W związku z pojawiającymi się sygnałami o obcych osobach, próbujących pod różnymi pretekstami wejść do domów i mieszkań mieszkańców Leska, policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli ktoś twierdzi, że chce sprawdzić kratki wentylacyjne albo przewody kominowe, a my nic nie wiemy o zamówieniu takiej usługi, żądajmy legitymacji, zaświadczenia. Dane z dokumentu potwierdźmy w rozmowie telefonicznej z zakładem, w którym pracuje ten człowiek. Jeśli będziemy mieli przed drzwiami oszusta, szybko zrezygnuje.

Również jeśli ktoś obcy chce nas odwiedzić pod pretekstem pomocy w załatwieniu pieniędzy których się nie spodziewamy, np. przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej, o które się nie staraliśmy, zachowajmy rozsądek! Nie wpuszczajmy do domu obcych osób, pod żadnym pozorem! Jeśli widzimy coś niepokojącego dzwońmy pod numer 997. Pamiętajmy, że oszust może naciągnąć naszych sąsiadów!

 

 

źródło: KPP Lesko ,
foto: sxc.hu

14-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.