REKLAMA

17 zarzutów dla seryjnych złodziei (ZDJĘCIA)

WISŁOK WIELKI / MOSZCZANIEC / PODKARPACIE. Policjanci prowadzili postępowanie dotyczące włamań, do jakich dochodziło początkiem br. na terenie miejscowości Wisłok Wielki i Moszczaniec. W sprawie zatrzymano trzy osoby, którym łącznie przedstawiono 17 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Komańczy realizowali czynności związane z włamaniami, do których dochodziło w styczniu i lutym  2013 roku. Złodzieje włamywali się do domków pasiecznych, piwnic, ambon myśliwskich, a także do pomieszczeń biurowych jednej z miejscowych firm, remizy strażackiej, obór i warsztatów. Z wymienionych miejsc sprawcy ukradli wiele cennych przedmiotów, m.in. sprzęt komputerowy, narzędzia, przewody elektryczne, urządzenie do sterowania sygnałami pojazdu uprzywilejowanego i wiele innych drobnych przedmiotów.

Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania trzech osób podejrzanych o popełnienie opisanych przestępstw. W trakcie czynności 28-letniej mieszkance powiatu sanockiego oraz dwóm mieszkańcom powiatu sanockiego w wieku 30 i 41-lat przedstawiono łącznie 17 zarzutów.  Mężczyźni w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Wartość skradzionego sprzętu została oszacowana na kwotę 8000 zł, natomiast uszkodzenia jakich dokonali przestępcy podczas włamań wyceniono na 3400 zł.

Obecnie sprawcy oczekują na rozprawę sądową, na której zapadnie decyzja, co do wysokości kary.

źródło: KPP Sanok

13-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.