Wygrana z Jasłem i 9 punktów przewagi (VIDEO HD)

SANOK / PODKARPACIE. Seniorzy TSV Mansard Sanok pokonali we własnej hali MKS MOSiR Jasło 3:1. Wyniki pozostałych spotkań pozwoliły na uzyskanie już 9 – punktowej przewagi nad drugą drużyną w tabeli. Było to ósme zwycięstwo z rzędu TSV w rozgrywkach ligowych.

Już na początku partii otwierającej mecz, jaślanie uzyskali kilka puntów przewagi i taki stan utrzymywał się do samej końcówki. W najważniejszym momencie, gospodarze najpierw odrobili straty, by podczas gry na przewagi przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (28:26).

W drugim secie, to podopieczni Macieja Wiśniowskiego wyszli na 5 – punktowe prowadzenie (12:7) i gdy wydawało się, że przewaga ta, zostanie utrzymana do końca, siatkarze MKS-u podkręcili tempo, podnieśli jakość wykonywanych zagrań i doprowadzili do remisu. Przy stanie 19:21 kontuzji doznał libero sanockiej drużyny, który parkiet hali Zespołu Szkół nr 3, musiał zamienić na szpitalną izbę przyjęć. Zastąpił go Adrian Gratkowski. Jasło utrzymało przewagę i set zakończył się ich wygraną 25:21.

W trzeciej odsłonie gry, publiczność znów oglądała zaciętą grę na przewagi. Cios za cios, punkt za punkt. Lepiej poradzili sobie gospodarze i po trzech partiach mogli cieszyć się z prowadzenia 2:1.

Ostatni jak się później okazało set, lepiej rozpoczęli zawodnicy MKS-u (prowadzenie 11:9). Sanoczanie wrzucili jednak wyższy bieg i po kilku minutach na tablicy świetlnej pojawił się wynik 17:17. TSV nie wypuściło szansy na wygraną za trzy punkty. Skuteczna gra dała zwycięstwo w secie 25:22, i w całym meczu 3:1.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Dawid Róg.

Seniorzy TSV Mansard Sanok pozostają zespołem niepokonanym w sezonie 2012/2013 rozgrywek III ligi.

TSV Mansard Sanok – MKS MOSiR Jasło 3:1 (28:26, 21:25, 27:25, 25:22)

Skład TSV: Piotr Sokołowski, Grzegorz Mańko, Michał Środa, Dawid Róg, Piotr Kochan, Grzegorz Wolanin, Tomasz Sokołowski (libero) oraz Adrian Gratkowski, Miłosz Dżugan.

Trener: Maciej Wiśniowski.

Sanoczanie są liderem III ligi, mając na koncie 23 punkty zdobyte w 8 spotkaniach. Już za tydzień ostatni pojedynek I rundy, w którym podopieczni Macieja Wiśniowskiego zmierzą się na wyjeździe z SMS Neobusem Niebylec.

źródło: tsvsanok.pl