Złoto dla Sanoka! Juniorzy Ciarko PBS Bank obronili tytuł!

Juniorzy Ciarko PBS Bank KH Sanok obronili tytuł Mistrza Polski pokonując w finałowym spotkaniu w Sosnowcu Unię Oświęcim 4:1. W pojedynku o brązowy medal hokeiści Sokołów Toruń wygrali z Podhalem Nowy Targ 4:3.

Sanoczanie dobrze rozpoczęli finałowe spotkanie. Byli drużyną bardziej aktywną i lepiej kreowali grę. Na dodatek potrafili zmusić rywali do błędów. W 11. minucie podopieczni Krzysztofa Ząbkiewicza wyszli na prowadzenie wykorzystując okres gry w podwójnej przewadze (na ławce kar siedzieli Daniel Zygmunt i Kamil Paszek). Na listę strzelców wpisał się Piotr Naparło.

Oświęcimianie odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Wykluczenie Dariusza Wanata wykorzystał Kamil Paszek, który w ten sposób częściowo odkupił swe winy.

Decydująca dla dalszych losów spotkania okazała się druga tercja. W niej sanoczanie dwukrotnie znaleźli sposób na Witolda Łazarza. Najpierw uczynił to Kamil Szporna (22. minuta), a później Maciej Bielec.

Od tego momentu hokeiści z grodu Grzegorza zaczęli kontrolować przebieg spotkania i nie wypuścili już z rąk korzystnego wyniku. Na dodatek na 70 sekund przed końcową syreną pieczęć na zwycięstwie postawił Radosław Sawicki, który umieścił gumę w pustej bramce.
– W całym spotkaniu przeważaliśmy i zasłużenie sięgnęliśmy po zwycięstwo. Wyjątkowe jest to, że wywalczyliśmy już trzecie złoto z rzędu – przyznał Sawicki.

– Chciałbym podziękować grupie sanockich fanów, którzy przyjechali nas dopingować. Ujrzenie kilku znajomych twarzy na sosnowieckich trybunach bardzo nas ucieszyło.

UKH Unia Oświęcim – Ciarko PBS Bank KH Sanok 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
0:1 Piotr Naparło (10:04, 5/3),
1:1 Kamil Paszek – Wojciech Koczy – Jakub Nowotarski (19:31, 5/4),
1:2 Kamil Szporna – Karol Michalski (22:49, 5/4),
1:3 Maciej Bielec – Radosław Sawicki (29:38),
1:4 Radosław Sawicki – Maciej Bielec (58:50, 5/6, do pustej bramki).

UKH Unia Oświęcim: Łazarz (Kosek n/g) – Nowotarski, Śreniawski, Koczy, Paszek, Malicki – Iwaniak, Kudłacik, Lacheta, Krzak, Hatłas – Bachta, Zygmunt, Dudkiewicz, Flasz, Kasperek – (Prusak, Sołtys, Wojtarowicz n/g). Trener: Witold Magiera

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Hućko (Tatarski n/g) – Olearczyk, Naparło, Sawicki, Bielec – Gębczyk, Szporna, K. Michalski, Wanat, Drąg – Dolny, Kamienieu, Kopyściański, Siuty, P. Bar – (Ćwikła, Kiwior, Bednarz, Fal, Chmura, Hulewicz n/g). Trenerzy: Krzysztof Ząbkiewicz, Jerzy Hućko