Finał VI Mistrzostw Archidiecezji Przemyskiej w halowej piłce nożnej (FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. 21 marca (w sobotę) 2015 roku na terenie parafii Nowy Zagórz, w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1, odbył się finał VI Mistrzostw Archidiecezji Przemyskiej w halowej piłce nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Zawody zgromadziły najlepsze drużyny z diecezji, które wcześniej wygrały kolejne szczeble tych rozgrywek (w dekanatach i archiprezbiteratach).

Rywalizowano w dwóch kategoriach. Ministrantów młodszych (szkoły podstawowe oraz lektorów szkoły gimnazjalne. Zwycięscy w poszczególnych kategoriach chłopcy z parafii Przeworsk oraz Stubno wezmą udział w Finałach Mistrzostw Polski dla Liturgicznej Służby Ołtarza, które w dniach 1-2 maja odbędą się w Elblągu.

W kategorii ministrantów młodszych (szkoła podstawowa) zespoły podzielone były na dwie grupy.

Grupa A (Sanok Chrystus Król, Michałówka, Bóbrka)

Sanok – Michałówka 1:1
Michałówka – Bóbrka 5:2
Bóbrka – Sanok 0:4

Grupa B (Krzywcza, Jaśliska, Przeworsk oo. Bernardyni)

Krzywcza – Jaśliska 1:0
Jaśliska – Przeworsk 0:1
Przeworsk – Krzywcza 2:0

Ostatecznie zwyciężyli chłopcy z parafii Przeworsk oo. Bernardyni, którzy w finale pokonali ministrantów z parafii Krzywcza (2-1). III miejsce przypadło parafii Sanok pw. Chrystusa Króla (w meczu o trzecie miejsce wygrali 3-1), IV parafii Michałówka, V dla Bóbrki a VI zajęli ministranci z Jaślisk.

Królem strzelców w kategorii młodszej został Jakub Lechowicz z Przeworska, a najlepszym bramkarzem Krystian Barszczowski z Sanoka.

W kategorii lektorów (szkoła gimnazjalna): Berezka, Krościenko Wyżne, Leżajsk, Majdan Sieniawski, Studno.

Tabela końcowatabela

Królem strzelców w tej kategorii został Mateusz Dubel z Majdanu Sieniawskiego a najlepszym bramkarzem Jakub Mezglewski z Krościenka Wyżnego.

W czasie zawodów dla wszystkich uczestników i kibiców przygotowany był ciepły posiłek oraz organizowane był konkursy z nagrodami – m.in. konkurs kapkowania oraz wiedzy sportowej. Fundatorem nagród był sklep sportowy SanSport w Sanoku.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali puchary, medale, dyplomy, piłki, oraz inne indywidualne nagrody, które wręczyli Burmistrz miasta i gminy Zagórz Ernest Nowak, ks. prałat Eugeniusz Dryniak – Dziekan Dekanatu Sanok II – proboszcz w Nowym Zagórzu, Tomasz Rudy – dyrektor Gimnazjum  w Zagórzu, Edward Mąka – dyrektor GOKiS w Zagórzu oraz Józef Adamkiewicz – radny gminy Zagórz.

Zwycięzcy turnieju w obu kategoriach będą reprezentować naszą diecezję na Finałach Mistrzostw Polski dla Liturgicznej Służby Ołtarza, które w dniach 1-2 maj odbędą się w Elblągu.

Kolejną imprezą sportową organizowana przez Duszpasterza LSO w diecezji przemyskiej będą IV Mistrzostwa LSO w szachach (w czerwcu) – zapisy już trwają.